انواع فرم های بدن و راه های اولیه شناخت آن

امتیاز دهید

مقدمه

اندام های بانوان از قدیم الایام بر اساس اشکالی مثل مثلث، مستطیل، بیضی، ساعت شنی و تقسیم بندی شده است. این تقسیم بندی از روی ژنتیک ، بارداری، ترکیبات هورمونی، سن، الگوی توزیع چربی و استخوان بندی انجام می پذیرد.برخی از بانوان بدن های لاغری دارند، بعضی ها شانه های پهن، بعضی ها باسن کوچک، به همین دلیل است که گفته می شود شکل و اندازه های متفاوتی دارند. نگران چیزهایی از بدنتان نباشید که قادربه کنترلشان نیستید پس تمام وکمال انرژی خوتان را بر روی خوش فرم شدن و رساندن خودتان به تناسب اندام بگذارید. بهتر است اول نوع اندام خود را بشناسید تا بتوانید برای خوش فرم ساختن بدن تان روی ان تمرکز کنید.

شما هم میتوانید به آسانی فرم بدن خودتان را تشخیص داده و به نسبت آن لباس بپوشید.

همه  شما اندام ها و سایزهای مختلفی دارید و بیشترتان نمی دانید چگونه  لباسی را پیدا کنید که جلوه ی اندامتان بیشتر شود. بهترین کار برای جلوه دادن به اندامتان این است که خصوصیات ممتاز بدنتان را برجسته کنید. همچنین طراحان لباس اصولا لباس ها را بر اساس نوع و فرم اندام ها طراحی میکنند. ایده های طراحی برای لباس دارند و به بهترین نحو ممکن لباس مورد نظر را طراحی میکنند. پس اندامتان را بشناسید و مابقی را به دست طراحان بسپارید.

راههایی که میتوانید با آن فرم بدنتان را راحت تر بشناسید:

ابتدا بهتر است صاف جلوی یک  آینه قدی ایستاده و دست ها را دور از بدن نگه دارید، پاها را به هم بچسبانید و از یک نفر بخواهید دور سینه، کمر و باسن شما را اندازه بگیرند. به نسبت اندازه هایی که از بدن به دست می آورید خیلی راحت میتوانید فرم بدن خود را شناسایی کرده و به نسبت آن لباس بپوشید و تشخیص دهید چه نوع لباس هایی متناسب با اندام شما می باشد. به هیچ عنوان اندام  "خوب"  یا "بد" وجود ندارد، فقط کافیست به انحنا و خطوط  بدن خود توجه کافی کنید و ببینید  که این انحناها سینه، کمر و باسن شما را چگونه به هم متصل کرده اند. فرم های بدن به نسبت مکانی که در آن زندگی میکنید و در بعضی بازه های زمانی مد می شوند پس توصیه ما به شما این است که  به هیچ عنوان  فکر نکنید فرم بدن شما " بد " است.

دسته بندی اصلی فرم های بدن را میتوانیم اینگونه معرفی کنیم :

-  فرم بدن متناسب

-  فرم بدن سیبی شکل

-  فرم بدن مثلث معکوس

-  فرم بدن ساعت شنی

-  فرم بدن گلابی شکل

-  فرم بدن مستطیلی

در این مقاله توضیحات جزئی در مورد انواع اندام ها به شما داده می شود:

افراد با فرم بدن متناسب :

این افراد اندامی متناسب دارند که  تناسب در بالا تنه و پایین تنه ی  آن ها به طور کامل مشهود می باشد. این افراد از تمام مدل های لباس مجلسی میتوانند استفاده کنند، چون تمام لباس های مجلسی در بدن این افراد زیبا خواهد بود و نیازی نیست  روی  نوع خاصی از لباس ها تمرکز کنند. پس انتخاب لباس مجلسی کار سختی نیست فقط روی رنگ و ظاهر و سلیقه شان باید کار کنند.

فرم بدن سیبی شکل :

این افراد اغلب چاق و دارای اضافه وزن هستند. و برای پوشاندن چربی ها و اضافه وزن باید از لباس هایی استفاده کنند که گشاد و تک رنگ می باشد.اکثر این افراد دائما در حال دست و پنجه نرم کردن با چربی های شکم و پهلویشان هستند. اندام های این اشخاص به گونه ای است که بالا تنه و پایین تنه و کمرشان در یک سطح  قرار دارد. دور سینه شان همیشه چند سانتی متری بیشتر از دور باسن شان می باشد. 14 درصد بانوان اندام سیبی شکل دارند .شما خیلی راحت می توانید تشخیص دهید آیا اندام شما سیبی شکل است یا نه ؟ فقط کافیست جلوی آینه بایستید و با دقت به اندامتان نگاه کنید.

تصویر زیر نشان دهنده یک شخص با اندام سیبی شکل می باشد :

فرم بدن سیبی شکل

فرم بدن ساعت شنی :

این افراد زیباترین اندام را دارند. بالا تنه و پایین تنه ی این افراد کاملا متناسب است، کمر بسیار باریکی دارند که این مشخصه ی بارز افرادی با این نوع اندام می باشد. غالبا افراد معروف و سلبیریتی ها و خوانندگان فرم بدنشان را با انجام عمل های جراحی سخت یا انجام ورزش های  سخت به این شکل در می آورند. دور باسن و سینه شان اندازه کاملا برابری دارند و دور کمرشن باریک است .

تصویر زیر نشان دهنده یک شخص با اندام ساعت شنی می باشد:

 اندام ساعت شنی

فرم بدن گلابی شکل :

این افراد پایین تنه ی بزرگی دارند و باسنشان به نسبت بزرگتر از بالا تنه و سینه شان می باشد. این فرم از بدن به فرم مثلثی هم معروف می باشد. و میتوان گفت  تقریبا 20 درصد از زنان دارای اندام با فرم مثلثی یا گلابی شکل هستند. باسن و ران افرادی با فرم بدن گلابی شکل معمولا جلوه ی بیشتری  نسبت به سایر اندام های بدنشان دارند. اصولا به این نوع فرم بدنی قاشقی هم گفته می شود

تصویر زیر نشان دهنده یک شخص با اندام گلابی شکل می باشد:

اندام گلابی شکل

بدن با فرم مستطیلی:

این افراد دارای بالا تنه، پایین تنه و دور کمر یکسان هستند و برخلاف اندام های گلابی شکل و سیبی شکل به هیچ عنوان دارای انحنا نیستند.کمری راست و شانه هایی صاف دارند و میتوان به صراحت گفت 46 درصد از زنان دارای اندامی با فرم مستطیلی هستند . دارا بودن کمری  راست و شانه هایی صاف  جز صفات  بارز افراد با این مشخصه ی بدنی می باشد. بهترین روش برای شناسایی این نوع اندام اندازه گیری قسمت های مختلف بدن می باشد که در این روش معمولا دور کمر 20 سانتی متر کوچکتر از سینه ها می باشد.

تصویر زیر نشان دهنده یک شخص با اندام مستطیلی شکل می باشد:

 اندام مستطیلی شکل

فرم بدن مثلث معکوس:

افرادی با فرم بدن مثلث معکوس اصولا بالا تنه درشتی نسبت به سایر اندام ها دارند. اکثر افراد با این فرم بدنی معمولا ناراضی هستند ولی باید این نکته را مطرح کنیم که این افراد کاملا در اشتباه هستند. دارا بودن بالا تنه درشت یک نکته مثبت محسوب میشود. این افراد روش های زیادی را میتوانند بکار گیرند تا بتوانند پایین تنه خود را هم درشت تر نشان بدهند. پس این امکان وجود دارد که اندامشان را به یک ساعت شنی فوق العاده جذاب و بی عیب و نقص تبدیل کنند.

تصویر زیر نشان دهنده یک شخص با اندام مثلث معکوس می باشد:

اندام مثلث معکوس

سخن پایانی بانوریس با شما :

شما میتوانید با همین  روش های ساده اندام خودتان را بشناسید و بهترین فرم  لباس و بهترین جنس و طرح پارچه را برای آن انتخاب کنید. پس نکات کلیدی شان را بدانید و بهترین استایل را برای خود داشته باشید فقط کافیست همراه تیم ما باشید. در ادامه با جزئیات دقیق اندام اندام ها باشما خواهیم بود . پس اگر مشتاق هستید مقالات ما را دنبال نمایید و نظراتتان را با ما در ارتباط بگذارید.

مطالب مرتبط با این مطلب

دیدگاه خود را ارسال نمایید

6 دیدگاه
نسترن
۴:۱۹ , ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

متن خیلی خوبی بود ممنون

بانوریس
۱۱:۳۸ , ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

سلام وقتتون بخیر خوشحالیم که مورد تاییدتون بوده دوست عزیز

m.jafari
۱۳:۴۶ , ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

چطوری از سیبی به ساعت شنی تبدیل بشیم

بانوریس
۱۳:۵۱ , ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

سلام وقتتون بخیر با تغذیه مناسب و ورزش کردن حتما به اندام دلخواهتون میرسید دوست عزیز

حسن
۱۲:۲۱ , ۱۳۹۹/۰۳/۰۹

بسیار عالی

بانوریس
۱۲:۲۳ , ۱۳۹۹/۰۳/۰۹

خوشحالیم که مورد رضایت شما بوده