راه های انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

امتیاز دهید

 یکی از راه های شیک پوشی انتخاب رنگ لباس نسبت به  ویژگی های ظاهری مثل رنگ پوست است. برخی افراد شناختی از رنگ پوستشان ندارند و این باعث می شود لباس هایی با رنگ نامناسب انتخاب کنند. یا اصلا رعایت این اصل را نمی کنند که رنگ لباس باید با رنگ پوست هم خوانی داشته باشد.

برای انتخاب لباس متناسب با رنگ پوست باید اصولی را بشناسید که در نتیجه جزء اشخاص شیک پوش معرفی شوید. در مرحه اول باید رنگ پوست خود را بشناسید، ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم با چند ترفند ساده رنگ پوست خود را تشخیص داده و به راحتی لباس هایی با رنگ متناسب با رنگ پوستتان انتخاب کرده و جزء شیک پوشان با کلاس شوید.

پوست زیبا

چگونه می توان رنگ پوست را تشخیص داد؟

همان طور که می دانید برای انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوستتان اول باید رنگ پوست خود را بشناسید تا بر همین اساس بهترین انتخاب را در رنگ لباس داشته باشید. در مرحله اول تشخیص رنگ پوست باید ابتدا پوست صورت خود را کامل بشویید و حدود 30 الی 40 ثانیه صبر کنید تا قرمزی آن از بین برود و پوستتان رنگ طبیعی خود را نشان دهد، برای تشخیص رنگ طبیعی پوست باید پوست کاملا تمیز باشد.

بعد از آن که پوستتان را به صورت کامل شستید باید در زیر نور طبیعی بایستید تا بتوانید به طور کامل و دقیق رنگ پوستتان را تشخیص دهید. حتما این مورد را باید در نظر داشته باشید که نور های مصنوعی رنگ پوست را تغییر داده و مانع تشخیص درست می شود.

پوست 2

چگونگی تشخیص رنگ پوست گرم و رنگ پوست سرد

اگر میخواهید بدانید که رنگ پوست شما از نوع سرد است یا گرم می توانید با انجام آزمایش خیلی ساده این مورد را بدانید. به این صورت که یک برگه کاغذ سفید را بردارید و روی پوست خود بگذارید و آن را با رنگ پوستتان مقایسه کنید، تا جایی که بتوانید تشخیص دهید رنگ پوست شما سبز، زرد، قهوه ای، صورتی، آبی و ... است.

_ اگر رنگ پوستتان را در تناژهای آبی، رزگلد یا صورتی تشخیص داده باشید می توانید بگویید که رنگ پوست شما سرد است.

_ اگر رنگ پوستتان را در تناژهای زرد، هلوئی و طلائی تشخیص دهید می توانید بگویید شما رنگ پوست گرم دارید

_ اگه رنگ پوست شما متمایل به خاکستری باشد نشان دهنده ی آن است که شما رنگ پوست خنثی دارید، در واقع می توان گفت رنگ پوست خنثی ترکیبی از رنگ پوست سرد و رنگ پوست گرم می باشد.

در صورتی که پوستتان دارای جوش و آکنه و ... باشد و تشخیص رنگ پوست برایتان آسان نباشد کاغذ را در کنار گوش خود قرار داده و اینگونه امتحان کنید.

پوست زیبا

چگونگی انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست گرم

اگر شما جزء افراد با رنگ پوست گرم هستید بهترین انتخاب رنگ لباس برای شما رنگ های طبیعی مثل: نارنجی، قرمز، کهربایی، هلوئی، زرد وطلائی یا رنگ های گرم تر مثل زیتونی، ارغوانی، بنفش می باشد. از بین رنگ های خنثی نیز می توانید رنگ کرم، خاکستری مایل به قهوه ای، کاپوچینوئی را انتخاب کنید. حواستان باشد هیچوقت از لباس هایی با رنگ های سرد مثل آبی یخی یا یاقوتی استفاده نکنید چون رنگ پوستتان را بی روح نشان می دهد.

رنگ پوست

چگونگی انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست سرد

اگر شما جزء افراد با رنگ پوست سرد هستید بهترین انتخاب رنگ لباس برای شما رنگ های: بنفش تیره، آبی روشن و زمردی می باشد. همچنین لباس هایی با رنگ آبی یخی، اسطوخودوسی و صورتی هم به چهره و رنگ پوست شما می آید. و در صورت تمایل می توانید از رنگ های قرمز روشن، زرد کمرنگ و یاقوتی نیز استفاده کنید. و انتخاب شما از بین رنگ های خنثی رنگ سفید، خاکستری و سرمه ای می تواند باشد. 

در انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست سرد این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که افراد با رنگ پوست سرد به هیچ عنوان نباید از لباس هایی با رنگ گوجه ای، نارنجی و زرد پررنگ استفاده کنند. 

چگونگی انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست خنثی

اگر شما جزء افراد با رنگ پوست خنثی هستید، بهتر است بدانید تمام رنگ های لباس به شما می آید اما بهتر است رنگ های تیره و پخته جزء اولویت های انتخاب شما نسبت به رنگ های روشن باشد. رنگ های سبز یشمی، صورتی چرکی، آبی و زرد پخته می تواند جزء رنگ های انتخابی لباس برای شما باشد. همچنین اگر علاقه مند به استفاده از لباس با رنگ های خنثی هستید پیشنهاد بانوریس به شما استفاده از رنگ های کرم، نسکافه ای، سیاه و خاکستری می باشد. پوشیدن لباس هایی به رنگ قرمز روشن نیز جلوه ی زیبا و خاصی به پوستتان می دهد.

انتخاب رنگ لباس برای افراد با پوست خنثی نباید به رنگ های جیغی مانند آبی کاربنی، فسفری یا بنفش ختم شود چون رنگ خنثی پوست را تشدید میکنند.

کدام رنگ ها درلباس متناسب با تمامی رنگ های پوست می باشد

رنگ های زیادی وجود دارد که با تمام رنگ های پوست متناسب هستند، رنگ هایی مانند: صورتی ملایم، سفید و حتی رنگ های ترکیبی مثل: بنفش پررنگ، سبز، آبی و ... این رنگ ها مثل رنگ های خنثی عمل می کند و تحت هر شرایطی با پوست سازگار می شوند. این رنگ ها جزء رنگ هایی هایی هستند که بین پوست های سرد و پوست های گرم تعادل ایجاد می کند و میتوان با هر رنگ پوستی از آن ها استفاده کرد.

 

سخن نهایی بانوریس با شما

همه ی افراد با هر رنگ پوستی جذاب و زیبا هستند فقط کافیست بتوانند رنگ پوست خود را تشخیص داده و به نسبت آن لباس بپوشند. در این صورت هست که زیبا، شیک و با وقار دیده می شوند و حس خوشایند به خود و اطرافیانشان انعکاس می دهند. بانوریس در این مقاله سعی کرد راه های شناخت رنگ پوست را آموزش داده و چگونگی انتخاب رنگ لباس متناسب با هر نوع رنگ پوست را توضیح دهد.

با  بانوریس  و  مقالات بانوریس   همراه باشید.

 

مطالب مرتبط با این مطلب

دیدگاه خود را ارسال نمایید

0 دیدگاه